İstanbul'da Dolmabahçe ile Levent arasını 5 dakikaya indirecek Dolmabahçe-Levazım tünelinin yapımına Maçka Parkı'nda ağaçların taşınmasının sonrasında başlanmıştı. Tünel inşaatının devam eden çalışmaları havadan görüntülendi. İşte İstanbul trafiğinde soluk aldıracak projedeki son durum...

0
3622

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından yürütülen Dolmabahçe – Levazım – Baltalimanı – Ayazağa Karayolları Tünelleri’ndeki çalışmalar devam ediyor.

Maçka Parkı ve Levazım çıkışını kapsayan Ortaköy Vadisi’ndeki çalışmalar havadan görüntülendi. Görüntülerde tünellerden birinin açılmasına başlandığı görüldü.

Toplam maliyeti 826 milyon lira olan 2 adet ikişer şeritli tüp tünel projesi tamamlandığında; Taksim ve Kabataş yönünden gelen araçlar, BeşiktaşMeydanı, Çırağan Caddesi, Yıldız Yokuşu ve Esentepe trafiğine girmeden Zincirlikuyu-Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekler.

İki tüp olarak inşa edilecek tünelin toplam uzunluğu 7 bin 800 metre olacak. 2019’da tamamlanması planlanan proje, Piyalepaşa – Dolmabahçe Tüneli çıkışından başlayıp, Ortaköy Vadisi’nde son bulacak. Projenin Beşiktaş ve çevresindeki trafiği önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.