En yüksek maaş ödeyen şirketler

İş ve işçi bulma sitesi Glassdoor, 2019 yılında en yüksek maaş veren firmaları sıraladı. Teknoloji firmaları üst sıraların hakimi oldu.

0
1335

İş ve işçi bulma sitesi Glassdoor, 2019 yılında en yüksek maaş veren firmaları sıraladı. Teknoloji firmaları üst sıraların hakimi oldu.

Günümüzde artık teknoloji ve dijitalleşme kaçınılmaz durumda. Gelecekte ise teknoloji ve dijitalleşmenin etkisi hayatımız üzerinde daha çok etkisi olacak. Bugünlerde yabancı dil bilmenin yanında programlama dilinin de bulunması her sektör için geçerli kılınmaktadır.

Glassdoor ne amaçla kullanılır

Glassdoor, dünyanın en büyük iş ve işe alım sitelerinden biridir. İş yeri şeffaflığının temeli üzerine inşa edilen Glassdoor milyonlarca en yeni iş listesine ev sahipliği yapıyor ve artan sayıda şirket incelemeleri , CEO onay derecelendirmeleri, maaş raporları , sorular, fayda incelemeleri, ofis fotoğrafları ve daha fazlasıyla bir araya gelen bir hizmeti bizlere sunmaktadır.

https://www.glassdoor.com/index.htm

Teknolojiyi hayatımızda kullanmak insanlara gerçekten de çok şey katıyor. Dünya çapında faaliyet gösteren iş ve işçi bulma sitesi Glassdoor, daha önce en yüksek maaşı alabileceğiniz işleri listelemişti.

Teknoloji sektöründe hizmet veren şirketler bir önceki araştırmada olduğu gibi çalışanlarına en yüksek maaş veren şirketler konumunda oldu. Glassdoor çalışanlarına en yüksek maaş ödeyen firmaları sıraladı.

Listenin 1. sırasında, çok uluslu bir siber güvenlik kuruluşu olan Palo Alto Networks bulunuyor. Onu Nvidia ve Twitter takip ediyor. Listede ilk beşi Gilead Sciences ve Google tamamlıyor. Beş firmanın bir başka özelliği de hepsinin San Francisco merkezli şirketler olması.

San Francisco teknoloji şirketlerinin merkez ofislerinin bulunduğu bir merkezdir. Tabi bu firmalar dünyanın dört bir yanından çalışanlar işe alıyor ve çeşitli ülkelerde ofisleri bulunmaktadır.

Glassdoor’un yaptığı bir başka araştırmaya göre de çalışanlar açısından, uzun dönemli iş tatmini konusunda en önemli faktör maaş değil. Kültür ve değerler, liderlere olan güven ve kariyer fırsatları bu alanda öne çıkıyor. Yani uzun süre bir yerde çalışacaksanız bu kıstasları da göze almanızda fayda bulunuyor.

İlginizi çekebilir; https://www.insaport.com/haberler/deprem-sigortasi/

https://www.insaport.com/makale/planlama-nedir-nasil-isler/

Bu haber http://www.cumhuriyet.com.tr   adresinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnşaat Müh.(Stu) Ebubekir YILMAZER

E-posta; ebubekiryilmazer@gmail.com

Blog: https://ebubekiryilmazer.wordpress.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.