27 Nisan 2020 tarih ve 31111 sayılı resmi gazetede 2020/174 sayılı atama kararı yayımlandı. Resmi Gazetede yayımlanan bu karara göre Kamu İhale Kurulu başkan ve üyeliklerine atama yapıldı.

Kamu İhale Kurul başkanı ve ikinci başkan ile üyelerden Ahmet İhsan Şatır ve Oğuzhan Yıldız yeniden atandı. Ancak Kurulun kalan 5 üyesi koltuğunu kaptırdı!

“Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2020/174

Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 53 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince ekli listede yer alan kişiler atanmıştır.

Yeni KİK üyeleri kimlerden oluşuyor?

Hamdi Güleç, Osman Duru, Ahmet İhsan Şatır ve Oğuzhan Yıldız yeniden atanırken, diğer 5 üyenin ataması yeni yapıldı.

Başkan: Hamdi Güleç

İkinci Başkan: Osman Duru

Üyeler: Ahmet İhsan Şatır, Oğuzhan Yıldız, Osman Şahin, Necmi Keskinsoy, Mehmet Bıçkıcı, Selami Korkmaz, Halil Yılmaz.

KİK Başkanı kimdir?

KİK Başkanlığına ikinci kez atanan Hamdi Güleç, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Ankara İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı. Ankara İdare Mahkemesi Hakimi ve Danıştay Tetkik Hakimi olarak çalıştı. 1997’de kamu görevinden ayrılarak serbest avukatlık yaptı. 2006 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Hukuk İşleri Başkanlığına atanarak kamu görevine geri döndü. 2007 yılında Kanunlar, Kararlar ve Hukuk İşleri Başkanı olarak naklen Cumhurbaşkanlığı’na geçti ve KİK Üyeliğine atandığı tarihe kadar bu görevini sürdürdü. 16 Nisan 2012 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile KİK Üyeliğine atandı. Güleç, 18 Nisan 2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile KİK Başkanı olarak atandı ve 27 Nisan 2016 tarihinde yapılan yemin töreninin ardından göreve başladı.

 

Kaynak: Resmi Gazete ve CNN

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.