Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu kabul edildi!

Son Dakika…Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu, son şekli verilmek suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygun bulunarak kabul edildi. Peki şimdi ne olacak?

0
907

Son Dakika…Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu, son şekli verilmek suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygun bulunarak kabul edildi. Peki şimdi ne olacak?

Kanal İstanbul Projesinin ÇED Raporu kabul edildi

Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu, son şekli verilmek suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından yeterli bulunmak suretiyle kabul edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kanal İstanbul Projesinin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu’nun incelemesi, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından tamamlandı.

İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu, ÇED Raporu’nun son halini değerlendirmek suretiyle, raporu yeterli bulup kabul etti.

ÇED Raporu 10 gün görüşe açık olacak

Kanal İstanbul ÇED Raporu 10 gün boyunca Bakanlıkta ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde halkın önerilerini almak üzere halkın görüşüne sunulacak.

Halktan gelen görüşler ışığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan müracaatlar çerçevesinde Bakanlık, rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilecek.

Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu kabul edildi başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında Sefa Şahin tarafından 23 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

mithatguney.com

#mithatgüney / @mithatgny

Bu haber, turkinsa.org.tr internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikAlmanya 2020 yılında nitelikli iş gücü alacak!
Sonraki İçerikBir Eğik Bina
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.