Kanal İstanbul Projesi için çalışmalar başladı. Projenin güzergahı havadan görüntülendi. Güzergah üzerinde yer alan Sazlıdere Barajında balçık temizleme çalışmaları başladı.

Türkiye’nin mega projesi olan Kanal İstanbul projesinde son dakika gelişmesi yaşandı. İptal edilmesi için çevrecilerin ve muhalefet partilerinin yoğun lobi başlattığı Kanal İstanbul hakkında çalışmalar başladı.

Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yer alan Sazlıdere barajında balçık temizleme çalışmaları başladı.

Projenin güzergahı havadan görüntülendi. Güzergah üzerinde havadan yapılan görüntülemede Küçükçekmece gölü ile Sazlıdere Barajı arasında ekiplerin çalışmalara başladığı görüldü.

Sazlıdere barajında kepçelerin çalışma yaptıkları ve balçık temizleme çalışmalarının sürdüğü tespit edildi.

Projenin en önemli bölümü olarak kabul edilen Küçükçekmece gölü bitimi ile Sazlıdere Barajı arasındaki mesafede bulunan 6 kilometrelik bölümde gecekondular, tır garajları ve sazlık alanlar bulunuyor.

Toplam uzunluğu 45 kilometre olarak planlanan Kanal İstanbul ile İstanbul Boğazı’nın yükünün azaltılması ve özellikle de tanker geçişlerinin yarattığı riskin, proje sayesinde ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Kanal İstanbul Projesi için Çalışmalara Başlandı ” başlıklı haber www.emlak365.com sitesinde 06.01.2020 tarihinde yayınlamıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. (stu) Büşra Kurt
e-posta: busra.beu10@gmail.com

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.