BEYKOZ SAHİLİNDE YENİLİK

Aralık ayında ihalesi gerçekleştirilen Beykoz sahili ihalesini 28 milyon 492 bin TL’ye Ankaralı firma Miraç-Yol kazanmıştı.

0
278
????????????????????????????????????
- Advertisement -

www.yapi.com.tr’nin haberine göre;

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın, göreve geldikten sonra yapımına onay verdiği en önemli ihalelerden biri olarak gündeme gelen “Beykoz Meydanı Sahil Düzenleme İnşaatı” ihalesinin sonucu belli oldu.

Habertürk’ün haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Miraç-Yol firması ile 23 Şubat 2018 tarihinde imzaları attı.

Taraflar arasında imzalanan sözleşmeye göre, yaklaşık maliyeti 43 milyon 184 bin 278 TL olarak belirlenen ihaleyi Miraç-Yol, 28 milyon 492 bin 72 TL’ye yapmayı taahhüt etti. İhaleye verilen en yüksek teklif ise 39 milyon 892 bin 197 TL’de kaldı.

“Beykoz Meydanı Sahil Düzenleme İnşaatı” projesi tamamlandığında sahil Boğaz’a doğru 15-17 metreye kadar genişletilecek. Yaklaşık 600 metrelik sahil şeridine, bazılarının çapı 90 santimetreyi bulan 492 kazık çakılacak.

Genişletme çalışmaları ile birlikte Beykoz sahili 11 bin metrekarelik yeni alan kazanmış olacak. İhale şartnamesine göre, Beykoz sahili düzenlemesi işi, müteahhite yer teslimi yapıldıktan sonra 360 günde tamamlanması gerekiyor.

492 kazık çakılarak Boğaz’a doğru 17 metre genişletilecek. Beykoz sahilinde proje tamamlandığında 11 bin metrekarelik yeni alan kazandırılmış olacak.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.