Depo Konteyner, kiradan tasarruf etmek isteyen üniversitelilerin tercihi oldu!

Üniversite öğrencilerinin başvurduğu yöntem depo konteyner kiralamak oldu. Eğitimin online olarak verilmesi nedeniyle memleketlerine dönmek durumunda kalan öğrenciler, ev kirasından tasarruf etmek için eşyalarını, saklama depolarında kiraladıkları konteynerlerde muhafaza etmeye başladı.

0
582

Üniversite öğrencilerinin başvurduğu yöntem depo konteyner kiralamak oldu. Eğitimin online olarak verilmesi nedeniyle memleketlerine dönmek durumunda kalan öğrenciler, ev kirasından tasarruf etmek için eşyalarını, saklama depolarında kiraladıkları konteynerlerde muhafaza etmeye başladı.

“Çare; depo konteyner kiralamak”

Üniversitelerde eğitimin online olarak verilmesi nedeniyle memleketlerine dönmek durumunda kalan öğrenciler, ev kirasından tasarruf etmek için çareyi depo konteyner kiralamak suretiyle eşyalarını buralarda muhafaza etmede buldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle örgün eğitim yerine online eğitime geçilince farklı şehirlerde okuyan üniversite öğrencileri, haliyle memleketlerine geri döndü. İzmir’deki öğrenci evlerinde yaşayan gençler, tasarruf için yeni yöntemler aramaya başladı.

Nitekim kira sözleşmesini sonlandıran birçok üniversite öğrencisi, ev eşyalarını buradaki depo konteynerlerde muhafaza etmeye başladı. Aylık 200 lira gibi bir maliyetle eşyaları kapalı ortamda muhafaza edebilen saklama şirketleri, işlerinde yüzde 300’e varan bir artışın söz konusu olduğunu belirtti.

“Depo Konteyner çok daha ucuza kiralanıyor”

Ege Üniversitesi öğrencisi Murat Türk ise memleketine dönerken eşyasını depolama merkezine getirdiğini, ev maliyetli olduğu için bu yöntemi seçtiğini söyledi. 2 kişi kaldıkları eve toplam 1.400 lira ev kirası verdiklerini belirten Türk, ev eşyalarını depolamak için aylık 200 liraya depo konteyner kiraladıklarını, bu şekilde daha uyguna geldiğini ifade etti.

“Depo Konteynerlere talep yüzde 300 arttı”

Eşya saklama deposu yetkilisi Mehmet Karakaş, konu ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

“Online eğitimin başlamasıyla birlikte üniversite öğrencileri memleketlerine dönmek durumunda kaldı. Eşyalarını ise öğrenci evlerinde tutma yerine, çok daha uygun fiyatla eşya saklama depolarına koymayı tercih ettiler. Biz eşyaları kapalı alanda muhafaza ediyoruz. Depo konteynerlere talep son zamanlarda yüzde 300 oranında arttı. Buralarda koltuk, dolap, beyaz eşya gibi eşyaları depolayabiliyoruz.”

“Maliyet açısından daha uygun”

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gören Aslı Tok (22), “Uzaktan eğitim sonrası eşyalarımı depoya kaldırmaya karar verdim. Bir üniversite öğrencisi olarak, maliyet açısından bu benim için daha uygun oldu” dedi.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri ve Şantiye Görüntüleri ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalımda yayınlıyorum.

Bunun yanında yakında Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da yayınlamaya başlayacağım.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Kaynak; Kiradan tasarruf etmek isteyen üniversiteliler depo konteynerlere yöneldi

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny www.mithatguney.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikApartman tadilat saatleri!
Sonraki İçerikYapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapıldı!
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.