Zonguldak Merkez Camii’nin Temeli Atıldı!

Zonguldak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Bayburt Grup tarafından yapılacak 3 bin 500 kişilik Zonguldak Merkez Camii’sinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

0
515
-Article Top-
- Advertisement -

 

Zonguldak’a yapılacak olan 3 bin 500 kişilik Zonguldak Merkez Camii’sinin temel atma töreni gerçekleşti.
Zonguldak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Bayburt Grup tarafından yapılacak 3 bin 500 kişilik Zonguldak Merkez Camii’sinin temeli düzenlenen törenle atıldı.Tır parkında düzenlenen törene, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen,Şeyh-ul Kurra,Mustafa Demirkan Hoca, Zonguldak AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır,Faruk Çaturoğlu,Özcan Ulupınar,İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı,Zonguldak İl Müftüsü Nusret Can,Bayburt Grup Yönetim Üyesi Ahmet Şentürk,siyasi parti il temsilcileri,daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı kerim tilaveti okunması ile başlayan programda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen,temeli atılan Zonguldak Merkez Camii’nin hayırlı olmasını dileyerek “Bugün güzel bir vesile ile cenabı hak bizi bir araya getirdi.Allah bütün güzel işlerde bir araya getirmeyi nasip etsin.Zonguldak’a ilk girerken dikkatimi çeken husus caminin caddelerde, binaların arasında sıkışmış olması girer girmez şehre,şehrin sülietine katkıda bulunacak şehrin göbeğinde caminin eksikliği kendini hissettiriyor.Bu eksikliği şimdi tamamlıyorsunuz.Emeği geçen katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Bu projeyi burada yapmayı sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür eden Bayburt Grup Yönetim Üyesi Ahmet Şentürk, “Bu projeyi burada yapmayı sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu proje bizi çok duygulandırdı.Selçuklu için Ahlat ne kadar değerliyse,Osmanlı için söğüt ne kadar değerliyse Zonguldak bizim için o kadar değerli.Ben çocukluğumun geçtiği bu yerlerde bu projeyi yapmamızı sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Eserin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri olduğunu ifade eden Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “Bütün dünyada şehirlerde de herkesin her milletin dinine göre şehrin merkezinde en görünür en büyük en prestijli yerlerde mabetlerdir. Tarihte de öyledir, ancak Zonguldak İlimiz bu anlamda biraz mahrum kalmıştır. Geç oldu ama en güzelini bu meydanda temel atacağız. Bu caminin yapılması bu eser Cumhurbaşkanımızın eseridir. Baştan itibaren hepimizi koşturmuştur ve Allah nasip etti bugün bu temeli atıyoruz. Başbakanımızın büyük emekleri var ben hepsine şehrimize böyle bir eseri kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şeyh-ul Kurra Mustafa Demirkan Hoca tarafından dualar edildi. Protokol imzalarının atılmasının ardından kurban kesilerek programa katılan protokol tarafından Zonguldak Merkez Camii’nin temel atma töreni yapıldı.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

KaynakElmas TV-İHA
Önceki İçerikİnşaat Sektörünün Gözü İstanbul İmar Yönetmeliği’nde !
Sonraki İçerikVergiye uyumlu mükellefe düşük faiz ve uzun taksit imkanı
İnş. Müh. (stu) Enes SUBAŞI
20 Temmuz 1997'de Karabük Eskipazar'da dünyaya geldim.Babamın mesleğinden dolayı ilkokul 1. ve 2. sınıflarını Hatay da Cemalettin Tınaztepe ilköğretim okulunda okudum daha sonra babamın emekli olmasından dolayı İstanbul'a yerleşme kararı aldık ve ortaokul 7. sınıfa kadar Kartal Atatürk İlköğretim okulunda okudum 8.sınıfı ise Maltepe Güzin Dinçkök ilköğretim okulunda bitirip lise hayatımı Maltepe Orhangazi Anadolu lisesinde tamamladım.Orta öğretim yıllarında futbola başladım lise hayatımın sonunda futbola devam ederken harçlığımı çıkartmak için inşaatlarda kısa bir süre çalıştım daha sonra bu işi gerçekten sevdiğimi fark ettim ve hedefim olan Besyo bölümünden vazgeçtim ve İnşaat mühendisliğine yöneldim disiplini hiç elden bırakmadan sınav döneminde babamın hastahanede olmasından dolayı hem babama baktım hem derslerime çalıştım.Şuanda hayallerimin başındayım ve mühendislik hayallerimi,mühendis gibi devam ettirebilmek için Bülent Ecevit Üniversitesinde İnşaat mühendisliği bölümünde öğrenimimi devam ettirmekteyim.Yapisor.com sayfasının da temsilciğini yapmaktayım.Çelik yapılar,deprem,değişik mimariler ve sektöre dair haberler edinmek istiyorsanız takipte kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.