Kütahya’da yeni yapılan Emet-Tavşanlı yolunda 20 metre uzunluğunda 4 metre derinliğinde göçük meydana geldi.Kütahya’da yeni yapılan Emet- Tavşanlı yolunun 8 kilometrelik bölümünün Günlüce köyü mevkisinde 20 metre uzunluğunda 4 metre derinliğinde göçük meydana geldi. Yol trafiğe kapatıldı. Daha önce de belli noktalarında 2 kez göçük meydana gelen 8 kilometrelik yeni yapılan yolun daha bir yıl olmadan yine trafiğe kapatılması bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Üzerinde bor madeni ve asit tankerlerinin yoğun bir şekilde geçiş yaptığı yolda, trafiğin kazma kürekle 60 yıl önce yapılan eski yola kaydırılması vatandaşlarda endişe oluşturdu. Son derece dar ve virajlı yollarda yerleşim merkezlerinin içinden geçen bor madeni ve asit yüklü tırların geçmesi vatandaşları korkutuyor.
KuzeyGüney hatlarından birisi olan Güney Marmara’dan Domaniç üzerinden Tavşanlı Emet Hisarcık Simav’dan güneye uzanan bu yolun bir türlü bitirilememesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Uzun yıllardır Emet ilçesinde ticaretle uğraşan İsmail Elmacı, ”Bu yol yapılırken trilyonlar harcandı. 5 kilometrelik yapımı devam eden yolun 6 7 kilometresinin bile açılması bizi sevindirmişti. Ancak sevindik bir ay önce tekrar açıldı şu an yine kapandı. Anlatmaya gerek yok. Her şey ortada. Emet Etibor ve Hisarcık’ın ülkeye kazandırdığı ekonomik değer ortada. Lütfen bu yolu görsünler. Karadeniz’de denize dolgu yapıp yol yapıyorlar, Bolu dağları deldiler tüneller yaptılar. Biz neden bu yolu yapamadık” diye tepkisini ortaya koydu.
Bölgede yaşayan vatandaşlar yolun dolgusunun tarladan alınan toprakla yapıldığını, dolguya taş konulmadığını ve yolun sağlıklı olmadığını belirtti. Göçüklerin araç geçişi sırasında olmamasının büyük şans olduğunu dile getirdi.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın Emet-Tavşanlı yolunun 8 kilometrelik bölümünün Günlüce köyü mevkinde, 20 metre uzunluğunda 4 metre derinliğinde göçük meydana geldiğini hatırlatarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı başta olmak üzere Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünü konu ile ilgili harekete geçmeye çağırdı.

Kasap, daha önce de belli noktalarda iki kez göçük meydana geldiğini ve yolun trafiğe kapatıldığını hatırlatarak, “Emet-Tavşanlı yolu, sık sık yaşanan göçükler yüzünden trafiğe kapatılıyor. Tavşanlı, Emet, Hisarcık ve Simav’dan güneye uzanan bu yolun bir türlü bitirilememesi ve sürekli yolda göçüklerin meydana gelmesi, bölge halkını çileden çıkardı. Bor madeni ve asit tankerlerinin yoğun bir şekilde geçiş yaptığı bu yolun, dolgusunun tarladan alınan toprakla yapıldığı ve dolguya taş konulmadığı gerekçesiyle yolun sağlıklı olmadığı konusunda ciddi şüpheler var. Kütahyalı vatandaşlarımız bu konuda mağdur. Her alanda olduğu gibi altyapı alanında da Kütahya’ya üvey evlat muamelesi yapılıyor” diye konuştu.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.