Makyol İnşaat Romanya’da Yeni Sözleşme İmzaladı!

0
516
autostrada-Sibiu-Fagaras-tronson-3

Makyol İnşaat Romanya’da Yeni Sözleşme İmzaladı!

Romanya‘nın Sibiu-Făgăraș Otoyolu Projesi Lot-3 tasarım ve uygulama için ilk sözleşme çarşamba günü CNAIR ve Makyol İnşaat arasında imzalandı.

autostrada-Sibiu-Fagaras-tronson-3

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamaya göre, A 13 Sibiu-Făgăraș Otoyolu için ilk sözleşme 16 Ağustos Çarşamba günü imzalandı. CNAIR ve Makyol (Türkiye) Çarşamba günü, 17,61 km uzunluğundaki projenin Lot-3 kapsamındaki Arpașu de Jos (DN1) ve Sâmbăta de Sus’un (DJ105B) tasarım ve uygulama sözleşmesini imzaladı. Makyol (yine CNSC’de) Lot 4 sözleşmesini kazandı, ancak buna Strabag Bükreş Temyiz Mahkemesinde itiraz etti. Sibiu-Făgăraș Otoyolunun 1. ve 2. Lotları için CNAIR kazananları henüz açıklamadı.

Autostrada-Sibiu-Fagaras-lotul-3

Projenin tamamlanma süresi 4 yıl (12 ay tasarım/36 ay uygulama) ve sözleşme bedeli kdv hariç 1,77 milyar lei’dir. Proje Ulaştırma Programı tarafından finanse ediliyor.

Projede 820 m uzunluğunda, yüksek teknik karmaşıklığa sahip bir köprü de dahil olmak üzere, güzergah boyunca 27 sanat yapısı inşa edilecek ve 17,61 km’lik projenin tamamlaması için toplam 48 ay süre bulunmaktadır.

“Makyol İnşaat Romanya’da Yeni Sözleşme İmzaladı!” başlıklı haber cnadnr.ro sitesinden alınarak tarafımca düzenlenmiştir.

Düzenleyen: İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER

www.ismailenes.com / www.ensmuhendislik.com

@insaportcom @ismaileness

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikDünya Bankası 970 milyon dolarlık yeşil kredi için onay verdi
Sonraki İçerikMimari Fikir Proje Yarışması
İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER
1989 yılında Ankara'da doğdu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden, 2016 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılından itibaren mesleki becerilerini geliştirmek için çalışma hayatına başladı ve profesyonel olarak çalışmaya devam etti. İlk olarak mimari uygulama projeleri üzerine kendisini bu alanda geliştirdi. Dikey geçiş sistemi ile inşaat mühendisliği bölümünü bitirerek çalışma hayatına mühendislik alanında devam etmekte. Mesleki hayatına üst yapı alanında sürdürdükten sonra, Endüstriyel yapı ve Sanat yapıları alanına yöneldi. Türk Akım projesi, Çanakkale 1915 Köprüsü, Kale projesi gibi önemli projelerde görev aldı. Genellikle çeşitli tipte prekast imalatların üretimi, ön gerilmeli prekast kirişlerin üretimi, tesis kurulum ve mobilizasyon süreçleri üzerinde çalıştı. Son olarak Romanya'da prekast kiriş üretim üzerine Bükreş Çevreyolu projesinde çalışmaktadır. Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ismailenes E-posta: ismailenes.erdeger@insaport.com / ismailenes@gmail.com / iee@hotmail.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.