Meslektaşlarımız İçin Bir Araya Geliyoruz Sen De Katil

İMO Ankara Şubesi "Bırakın İşimizi Yapalım - İşsiz Güçsüz Değiliz" sloganlı forum düzenliyor. 5 Mart günü saat 19.00'da hem bir meslektaşınız hem de İnşaPORT üyesi olarak orada bulunacağız. Sizleri de bekliyoruz.

0
937

İnşaat Mühendisliği, bilinen tüm mühendislik dalları arasında en eski ve köklü mühendislik disiplini olmakta. Bu kadar köklü ve önemli olan bir mesleğin günümüz Türkiye’sinde hak ettiği yeri görmediğini açıkça söyleyebilirim. Peki, neden?

Şuanda 120’den fazla üniversitede İnşaat Mühendisliği eğitimi veriliyor ve her yıl yaklaşık olarak 10 bin mezun piyasaya çıkıyor. Ancak ülkemizin bu kadar mezuna iş imkanı sağlaması mümkün değildir. Sayıca fazla olunması mesleğe olan itibarı azalttığı gibi çalışma koşullarını da etkiliyor.

Üniversite sayıları arttı dedik. Peki, yeterli akademisyenimiz var mı? Maalesef yeterli sayıda akademik personelimiz yok. Haliyle eğitim kalitesi düşüyor. Bu konuda ciddi bir çalışmanın yapılması ve dengenin sağlanması gereklidir. Mühendislik eğitimi veren fakülteler yeterli kapasitede mi? Bu konuda sizlerin yorumlarını bekliyorum…

Bunların dışında, inşaat sektörünün son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle işsizlik daha ciddi bir hal almış bulunuyor. Bu konuda yapılan teşvikler ve destekler bile durumu düzeltememiş bulunmaktadır. Birçok meslektaşımız şuan iş arıyor ve yine birçok meslektaşımız da iş kaygısı içinde.

İMO, bu gidişin farkına biraz geç varmış olsa da kendilerini destekliyoruz ve meslektaşlarımızın katılacağı bu buluşmada biz de bulunacağız. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Bu buluşmaya mesleğiniz ve meslektaşlarınız adına katılın. Faydalı ve sonuç odaklı bir etkinlik olacağını umuyoruz.

İşsiz de, güçsüz de değiliz! Bırakın işimizi yapalım! Forumda buluşalım!

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
Kültür Ve Kongre Merkezi Necatibey Cd. No 57 Kızılay
05 Mart 2019
Forum Saat: 19.00
Mini Kokteyl Saat: 21.00

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.