yazı üstü

Düzenleyen: İnş. Müh. Yüksel KAYA

İnşaat Deryası’nda yer alan haberde, MOSFED tarafından yapılan değerlendirmelere yer verilmiş olup birbirini tekrarlayan tasarımlardan sıkılan kişilerin otantik el yapımı parçalar ve ahşap-metal tasarımları tercih edileceği bir yıl olacağını belirtiliyor. Metal parçalarda ise Gold Rose, Gold, Siyah Gümüş ve parlak tonlar hakim olacak. Altın, pirinç veya karartılmış metaller, dantelli veya kütleli şekiller de göz önünde olacak.

Geçen yıl olduğu gibi konfor yine ön planda

Konforun hayatımız için vazgeçilmez olduğu gerçeğiyle mobilyalar bu sene konfordan ödün vermeyecek. Gelişen teknoloji ile üretilen akıllı mobilyalar yaşam alanlarında kendine daha fazla yer bulurken karyolalarda baza ön plana çıkacak.

Yaşam alanlarını doğanın renkleri süsleyecek…

Doğanın dinginliğini yaşam alanlarına kodlamak isteyenler doğal renklerden daha çok istifade edecek. Yeşil ve turkuaz tonları ile lacivert 2019’un en trend renkleri…

Tasarım hikayesi olan mobilyalar ilgi odağı

Tasarım olarak bu yıl gençlerin ilgi odağında “Hikayesi olan mobilyalar” olacak. Tek parçada yaşam alanının hikayesini değiştiren mobilyalar, bu yıl yaşam alanlarında sıkça karşımıza çıkacak.

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, tüketicinin kendini özel hissetme isteği nedeniyle tasarım hikayesi olan mobilyaların öne çıkacağını belirtirken, sözlerine şöyle devam etti; “Türk mobilyası Ar-Ge destekli tasarım anlamında bugün çok iyi bir konumda. Rengiyle, kumaşıyla, tasarımıyla, Türk mobilyalarının dünyanın farklı noktalarına hikayelerimizi götürdüğünü görüyoruz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de tasarım çeşitliliği oldukça yüksek. Hedef kitle fark etmeksizin her tarz tasarım ülkemizde oldukça iyi bir şekilde yapılıyor. Bu yıl mobilyada doğallığın ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Düz renkler tasarımda yerini koruduğu gibi doğada bulunan renkler revaçta. Yeşiller, turkuazlar ve lacivert önde. Konfor ön planda olmaya devam edecek ancak dijitalleşmenin sonucu olarak akıllı mobilyalar da hayatımızda daha fazla yer tutmaya başlayacak. Geniş minderler ve yatak olma özellikli kanepeler konfor algısını güçlendirerek ön plana çıkacak” dedi.

2019’un mobilya trendleri;

 – Bu yıl konfor ön planda olmaya devam edecek ancak akıllı mobilyalar da hayatımızda daha fazla yer tutmaya başlayacak.

 – Tasarımlarda yuvarlak hatlar, karyolalarda baza öne çıkıyor.

 – Doğada bulunan renkler revaçta. Yeşiller, turkuazlar ve lacivert önde.

 – Hikayesi olan mobilya tasarımları tercih edilecek.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.