Yemyeşil Cepheli Bir Otel

DOĞADAN BİR PARÇA ALMIŞ BU OTEL MİSAFİRLERİYLE BULUŞUYOR.

0
606
-Article Top-
- Advertisement -

Tarihi bir bölgede bulunan çevre dostu Atlas Hotel yeşili tasarıma entegre ederek konuklarını doğaya daha yakın hale getiriyor.

Yeşil otel, UNESCO Dünya Mirası Listesi bulunan tarihi Vietnam şehri Hoi An‘da Vo Trong Nghia Architectstarafından tasarlanmıştır. Yapının duvarları, yerel kaynaklı kumtaşından inşa edilmiştir.

Düzgün geometrisi olmayan bir arsada bulunan Atlas Hotel’in tasarım yaklaşımı, bu sınırlamayı kendine özgü bir karaktere dönüştürmüştür. Doğrusal düzen iç avlulara bölünmüştür ve zemin kat tamamen boşaltılarak açık alan haline getirilmiştir.

Yeşilliklerle çevrili etkileyici Atlas Hotel 5 katlıdır ve 3115 m2 kullanım alanına sahiptir. Arazinin karmaşıklığı nedeniyle yeşil balkonlu 48 konuk odası tipik otel odalarından daha dardır. Bu da odaların sadece yatak odasından değil, aynı zamanda banyolardan da yeşile erişebilecekleri bir fırsat sundu.

Bina cephesinde yerel kaynaklı kumtaşı ve yeşillikler ile dolu beton saksılar kullanılmıştır. 100’den fazla konsol saksıyla oluşturulan yeşillikler, tüm cephe boyunca balkonlarda, koridorlarda ve çatıda görülebilir.

Otelin tüm cephesinde düzenlenen yeşillikler, sadece güneş ışığını engellemekle kalmaz aynı zamanda doğal havalandırma sağlıyor ve klima kullanımı en aza indirgeniyor.  Buna ek olarak, delikli taş duvarlar hava akışını engellemeden gün ışığını iç mekanlara alarak doğal aydınlatma sağlıyor.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.