Ormandaki Ahşap Megafon

DOĞANIN KALBİNDE KENDİ İÇ SESİNİZLE ORMANIN DERİNLİKLERİNDEN GELEN HUZUR SESİNİN KARIŞMAYA HAZIRLANDIĞI HARİKA DEV BİR MEGAFON

0
570
-Article Top-
- Advertisement -

Estonya Güzel Sanatlar Akademisi, içmimarlık bölümü öğrencilerinden Birgit Õigus ve arkadaşlarının, dinlenmek, tefekkür ve hepsinden önce, etraflarındaki doğayı dinlemek ve anlamak için tasarladığı Ruup diye adlandırılan devasa megafonlar Pähni Nature Centre’ da sergileniyor.

3 metre çapındaki megafonlar, surround ses efekti elde etmek için, mesafeleri ve açıları en uygun biçimde ayarlanarak yerleştirilmiştir ve doğadaki sesler genişleyerek çevreye yayılırken orman sakinleri bunu en derin ve içten şekilde hissederler.

Bu dev megafonlar dinlenme ve oturma alanı olarak kullanıldığı gibi küçük etkinlikler için sahne olarak da kullanılan çok fonksiyonlu bir tasarım.

Megafonların içinde oturabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz, arkadaşlarınızla sohbet edip, kuşları dinleyebilirsiniz fakat içmimarlık bölüm başkanı Hannes Praks’ ın dediği gibi, Ruup’un en önemli artısı doğanın yardımı ile kendi düşüncelerinizi dinleyebilmenizdir.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.