NEDEN KENDİ ÇAMAŞIRLARINIZI KENDİNİZ YIKAMIYORSUNUZ?

Hayatdaki en zor değişimlerden birisi herhalde “alışkanlıkları” değiştirmekdir.

Bu satırları okurken hemen hemen hepiniz “dudaklarınızı büzüp , hıııı.. “ türü bir mimik sergiliyorsunuzdur sanırım. Kimimiz akşam eve gelince çoraplarını hemen çıkarıp, ayaklarını masanın üzerine uzatıp , bir derin nefes alıyordur, kimimiz evde sigara içmeyip , sadece balkonda veya kapı önünde bir fırt nikotin çekmeyi doğru  olarak algılıyordur, kimimiz de önüne konan yemeğin tadına bile bakmadan üzerine tuzu , karabiberi  dolduruyordur…Örnekleri artırmak mümkün… Çoraplarınızı masanın yanına koymamanız gerektiği eşiniz tarafından size acı /tatlı  defalarca söylenmiştir, sigara içmemeniz size hatırlatılmış, hatta bu konuda tatsız kavgalar bile  yaşanmıştır. Sizin bu iki örneğe de tepkiniz “ ya, off, herşeyime de karışılıyor, bi huzur yok, evde çocuk zarar görmesin diye  yaz , kış balkonda sigara içiyorum..” gibi olmuş olabilir veya olmayabilir de… bu kadar “özelinizi”  benden bilmemi beklemeyin.

Değiştiremedikleriniz için neden karşıdan gelen tepkilere sinirleniyorsunuz?

Her insanın çamaşırları kirlenir. Çamaşır yıkamak için yapılması gereken şey ise çamaşırları renkliler ve beyazlar diye ikiye ayırmaktır. Ondan sonra her grubu makinanın içine atıp DÜĞMEYE BASMAKTIR, unutmayın düğmeye basmadığınız sürece çamaşırlarınız hep kirli kalır. Eşinizin  veya başkalarının çamaşırlarınızı yıkamasına izin verdiğiniz sürece, çamaşırın nasıl temizleneceğinizi – pratikde- bilemezsiniz. Sadece kirliyi çıkarır, temizi giyersiniz ve bu hep tekrarlanır durur , haftalar, aylar, yıllar boyu… Erkeklerin bir çoğu eşleri hasta olduğu zaman evde genelde  kaos yaratıyorlar. Sebebi: zamanında öğrenmediklerinden ve bazı ödevlerin sadece kadın görevi olduğuna inanmalarından.. . Günümüz erkek modeli her ne kadar biraz değişti ise de genel tablo aslında çok az kımıldamadı. Buradan  çıkan sonuç : Zamanında  değişmek, taşıdığınız kirliliklerden , istenmeyenliklerinizden  arınmak  için çamaşır makinasının düğmesine basın ve bunu tekrarlayın. Burada cinsiyet ayrımcılığı yok, aynı şeyler sevgili hanımlar için de geçerli.. Üst başlık : İNSAN .

Eğitim ile ibadet arasındaki en büyük benzerlik bana göre: tekrar ve tekrar ve tekrardır.. Yoksa insanoğlu hemen unutur !.. Bir kez abdest almakla tüm kirliliklerimizden kurtulamayacağımız için sürekli , kalıcı arınma için tekrar ve unutmadan tekrar şart. Biliyorum çok zor birşeyden bahsediyorum burada… Ama YAŞAM bunu denemeye değecek kadar kıymetli değil mi?.. Tek seferlik bir kavramdan bahsediyorum burada: YAŞAM.. Herkesin bir hayatı var , ama farklı yaşam kaliteleri sözkonusu.. Kalite ise yaşamın içeriği ile doğrudan ilişkilidir.

Umarım bu yazıdan sonra tüm beyler çamaşır makinasının önünde sıra olmazlar veya ” bu hafta çamaşır yıkama sırası bende sevgili eşim demezler .. Konu sadece ve sadece sizin çamaşırlarınız !

Mis kokulu günler dileğimle..

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan Etkinlik2 YORUMLAR

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.