Düzenleyen: İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER

Rönesans Holding’e ait Facebook hesabından yapılan habere göre;

“Rusya Federasyonu’nun varlık fonu Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Rusya’nın farklı bölgelerinde, üniversite bünyelerinde kurulacak 15 eğitim ve araştırma hastanesi için ilk adımları attık. Rönesans’ın Türkiye’de sağlık sektörü, medikal inşaat ve sağlık işletmelerinden elde ettiği tecrübeyi, bu projeyle birlikte Rusya’ya taşıyacağız.” şeklinde Rönesans Holding’e ait sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca ilgili sözleşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında imzalandığı belirtildi.

RDIF CEO’su Kirill Dmitriev, “RDIF ve Rönesans Holding’in başarılı ortaklığı sayesinde Rus üniversitelerinde 15 eğitim ve araştırma hastanesi kurmayı planladığımız büyük ölçekli yeni bir projeyi başlatıyoruz” dedi.

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ise, Rönesans Holding’in bugüne kadar Rusya’da yaklaşık 1.3 milyar dolar tutarında gayrimenkul yatırımına imza attığını belirterek, “Bugün, Rusya’nın farklı bölgelerinde inşa edilecek, 15 eğitim ve araştırma hastanesi için ilk adımları atıyoruz. Rönesans’ın Türkiye’de sağlık sektörü, medikal inşaat ve sağlık işletmelerinden elde ettiği tecrübeyi, bu projeyle birlikte Rusya’ya taşıyacağız” diye konuştu.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.