Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik maddeleri 26 Temmuz 2019 tarih ve 30843 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

0
1404

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik maddeleri 26 Temmuz 2019 tarih ve 30843 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 26 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete sayısı ile Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Kamu ve özel kuruluşların bünyesinde kurulan laboratuvarlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez Yapı Denetim Komisyonu tarafından izin belgesi verilerek onaylanması ve laboratuvarların denetim hizmetinin yürütülmesi ile ilgili usul ve esaslar yeniden belirlenmiş oldu.

Yeni yönetmelikle laboratuvar izin belgesi ve kullanımı ile ilgili görev, yetki yükümlülüklerin yanı sıra başvuru için gerekli şartlar, işlemler, denetimler ve fesih ile ilgili işlemler hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çok önemli değişiklikler yapıldı.

Yeni Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik;

MADDE 1- 5/2/2008 tarihli ve 26778 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin Ek-1’i ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2- Bu Yönetmelik 8/7/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

Ekleri için tıklayınız.

Resmi Gazete’de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği nde değişiklik yapılmasına dair kanun metni için tıklayınız.

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına dair Kanun başlıklı yazı emlak365.com.tr internet sayfasında 26 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

Düzenleyen; Mimar Aynur Duysak

LinkedIn; https://www.linkedin.com/in/aynur-duysak-4b0014151/

@duysakaynur

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.