Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, kurulduğu 1984 yılından bu yana inşaat sanayisini yurt içi ve yurt dışında temsil eden bir sivil toplum örgütüdür.
Dernek sektörün gerçek gücünü ortaya koyabilmek ve güç birliğini sağlamak amacıyla sanayici üyeler yanında sektör dernekleri ve paydaş üyeleri de üyeliğe kabul ederek, Türkiye’de örneği olmayan bir çatı kuruluş olarak örgütlenmiştir.
Türkiye İMSAD, 37 sektör derneği, 81 sanayici firma ve 13 paydaş kurum üyeleri ile sektöründe 32 binden fazla noktaya etkin bir şekilde ulaşmaktadır.
2011 yılında Brüksel temsilciliğini kuran, sektörel projeler yürüten, raporlar çıkaran Türkiye İMSAD, Avrupa Komisyonunun fonladığı birçok projeye de liderlik etmektedir.
Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından başlayarak “Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi” her yıl düzenlenmektedir. Ayrıca ekonomideki gelişmeler ve inşaat sektörüne yansımaları ile ilgili olarak aylık düzenli ekonomi raporları yayınlamakta ve her üç ayda özel gündemli, sektör odaklı ekonomi toplantıları düzenlemektedir.
Türkiye’nin dünya çapında rekabet edebildiği nadir sektörler arasında yer alan ve dünya ihracat sıralamasında ilk 5 arasında olan inşaat malzemesi sektörü, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir sektör konumundadır. İmalat sektöründeki payı yüzde 17’ye yaklaşan Türk inşaat malzemesi sanayi, aynı oranı, sanayi katma değerinde de gerçekleştirmektedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.