Düzenleyen: İnş. Müh. Yüksel Kaya


 

2019 yılı Birim Fiyatları, Analiz ve Tarifleri her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu tarafından hazırlanıyor. Bu yıl ilk kez ücretsiz olarak internetten erişilebilecek olan birim fiyatlarda köklü değişiklik de yapılmıştır. Bir çok kullanıcının pek hoşuna gitmese de kullanım kolaylığı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Yüksek Fen Kurulu 2019 yılı birim fiyatlarını AMP ve OSKA yazılım ile 25 şubatta paylaşmıştır. Henüz internet üzerinden erişilemiyor olması ve yazılım firmalarına verilmesi kullanıcılar tarafından tepki ile karşılanmıştır. Umarız en kısa sürede internet üzerinden de erişimi sağlanacaktır.

Ayrıca birim fiyatlara yeni pozlar eklenmiş, bazı pozlar da çıkarılmış veya tanımı değiştirilmiştir. 2019 Yılında Yeni Eklenen, Çıkarılan  ve Tanımı Değiştirilen Pozlar Listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer idarelerin 2019 yılı birim fiyatları ne zaman yayınlanacak?

Diğer idareler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı rayiç birim fiyatlarını baz alarak kendi birim fiyatlarını hesaplamakta. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı rayiç birim fiyatları yayımlandığı için yakın bir tarihte ilgili idareler de 2019 yılı birim fiyatlarını hazırlanarak yayınlayacaktır.

Bu konuda bir istisna yaşanmış olup Orman Genel Müdürlüğü 2019 Birim fiyatlarını ÇŞB’den önce yayımlamıştır.

İnşaPORT olarak tüm idarelerin 2019 birim fiyatlarını takip ediyoruz. Yayınlandığında sizleri haberdar edeceğiz.

Ayrıca erişimi şuan için bulunmayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı rayiç birim fiyatlarını siz takipçilerimiz için düzenleyip yayımlayacağız.

2019 Birim Fiyatlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ…

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan Etkinlik4 YORUMLAR

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.