Pakistan, resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti Asya kıtası’nın güneyinde, batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin, doğusunda Hindistan arasında yer almaktadır. Ülkenin Umman Denizi’ne 1.046 km kıyısı vardır.
Ülkede Urduca ve İngilizce konuşulmaktadır. Halkın %96 sının İslam dininden olduğu ülkede Hinduizm, Hristiyanlık, Sihizm ve diğer dinler vardır. Pakistan anayasası, tüm Pakistan vatandaşlarının dinlerden bağımsız olarak eşit haklara sahip olduklarını temel bir hak olarak ifade etmektedir. 880.000 m2 yüzölçümlü Pakistan’da 200 milyon kişi yaşamaktadır. Başkenti İslamabad olan Pakistan’ın 2018 IMF verilerine göre yıllık ekonomik büyümesi %5,6 dır. 21 Mayıs tarihi itibarı ile iki ülke arası parite 1 Pakistan rupisi=0,040 Türk Lirası’dır.
İki ülke arasında 10.10.1996 yılında 4196 sayılı Kanunla Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanmıştır.

Bu doğrultuda, Pakistan Büyükelçiliği yazısı ile Pakistan’ın Khyber Pakhtunkwa (KPK) Vilayeti Hükümeti’nin 5 yeni turizm ve hastane projesi belirlediği ve bu projelere Türkiye’den de yatırımcılar beklendiği ifade edilmiştir.
Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan Etkinlik1 Yorum

  1. merhabalar, elmizde pakistanda okul tadilat ihalesi var bu ihaleye girmek istiyoruz ama orayla ilgili oranın piyasasıyla ilgili bilgi ve fiyat alabileceğimiz yardımlarınızı rica ediyorum.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.