Bu Seralar Kendi Enerjisini Kendi Üretiyor!

CW Enerji, ülkemizde topraksız tarıma yönelik cam sera üretimi gerçekleştiren tek firma olan Varnet’in cam serasına güneş enerji santrali (GES) kurulumu gerçekleştirdi.

0
845
yazı üstü

CW Enerji, ülkemizde topraksız tarıma yönelik cam sera üretimi gerçekleştiren tek firma olan Varnet’in cam serasına güneş enerji santrali (GES) kurulumu gerçekleştirdi.

Cam sera üzerine kurulan 10 kW gücünde öz tüketim güneş enerji santrali ile seranın enerjisi güneşten sağlanıyor. Tamamen geri dönüşümü sağlanabilecek alüminyum alaşımla inşa edilen cam seraların enerjisi güneşten alınarak doğada minimum karbon ayak izi hedefleniyor.

Topraksız Tarıma Yönelik Cam Sera Üretimi Gerçekleştiriliyor

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde güneş paneli üreten CW Enerji, güneş enerji santrallerinin (GES) yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile genel bakım konularında hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Sektörde 17 yıllık deneyime sahip olan ve kurulduğu günden bu yana başarı basamaklarını bir bir tırmanan CW Enerji şimdi de ülkemizde topraksız tarıma yönelik cam sera üretimi gerçekleştiren tek firma olan Varnet’in Antalya OSB’de bulunan cam serasını GES’ledi. 10 kW gücündeki GES projesinde, üretimi CW Enerji tarafından gerçekleştirilen 30 adet CW Enerji / TT 375 – 72 PM marka model güneş paneli ve 1 adet Goodwe 10 kW Trifaze invertör kullanıldı.

“Fotovoltaik sektörünü Türkiye’de daha da yaygınlaştırılacak”

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Türk tarımına yönelik yapılan bu projenin oldukça mutluluk verici olduğunuz belirterek, “Çevre dostu, temiz enerji kaynağı güneş gibi sınırsız ve ücretsiz olan bir kaynaktan sonuna kadar faydalanılmalı. Dünyada güneş enerjisi potansiyeli toplam elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamından kat ve kat daha fazlasını tek başına karşılayabilecek kadar büyük. Biz de CW Enerji olarak yaptığımız ciddi yatırım hamleleriyle fotovoltaik sektörünü Türkiye’de daha da yaygınlaştırmak, bu potansiyeli ortaya çıkarmaya devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Minimum İşletme Maliyeti

Firmalarının tamamen otomasyon ile yönetilen topraksız tarıma yönelik modern seralar ürettiğini ve anahtar teslim olarak proje bazında inşa ettiğini söyleyen Varnet temsilcisi Anvar Kurshidov, kaliteli sera sistemleri açısından “Minimum işletme maliyeti ile maksimum miktarda ve kalitede hasat ” için ürünlerini tasarladıklarını aktardı. Müşterilerine en uzun vadede karlılığı elde edebilmeleri için sera teknolojilerindeki en son yenilikleri kullanarak ihtiyaca özel Venlo tipi cam seralar inşa ettiklerini belirten Anvar Kurshidov, şunları söyledi:

“Firma olarak çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması açısından geleceğin ideal seralarını tasarlayabilmek ve bugünden faaliyete geçirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Küresel trendlere ayak uydurabilmek, çevresel sürdürülebilirliği sağlamak ve tamamen geri dönüşümünü sağlayabilmek için bağlantı ekipmanlarına kadar tüm sera ürünlerini tamamen alüminyum tasarlıyoruz. Enerjimizi de güneşten alarak doğada minimum karbon ayak izi bırakmayı hedefliyoruz.”

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.