Çevre ve Şehirclik Bakanı Murat Kurum 100 günlük eylem planı ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Tapu Harcı konusunda 100 Günlük Eylem Planı’nda, gerçek değer üzerinden alınmasıyla ilgili düzenleme yapacaklarını açıklayan Murat Kurum düzenleme sürecine Meclis açılır açılmaz başlayacaklarını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ekonomik savaş var diye hiçbir şekilde işlerinden geri durmadığını dile getiren Kurum, başta 100 Günlük Planı’da yer alan konular olmak üzere masadaki tüm konuları sene sonuna kadar bir sonuca ulaştıracaklarını açıkladı.

Bu konuların arasında tapu harcı, Emlak Bankası’nın kuruluşu, Millet Parkları ve Kanal İstanbul’un da bulunduğunu söyleyen Bakan Kurum, konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: “Tapu Harcı konusunda 100 Günlük Eylem Planı’nda, gerçek değer üzerinden alınmasıyla ilgili düzenleme yapacağımızı açıkladık. Bu konunun düzenleme sürecine Meclis açılır açılmaz başlayacağız. Tapu harçlarını Türkiye genelinde gerçek değer üzerinden aldığımızda hem daha fazla bir harç geliri oluşacak hem de oradaki eşitsizlik de ortadan kalkacak. Emlak Bankası’nın kurulmasının ardından vatandaşı memnun edecek güzel projeler düşünüyoruz. Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Orada ilk kazma Kasım ayında vurulabilir.”

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.