Amacı;
*Köprü ve inşaat işleri ile ilgili bilim, öğretim, kamu ve iktisadi devlet kuruluşları ile özel kuruluşlarla birlikte mühendis ve inşaatçıların köprü ve inşaat konularında işbirliği sağlamak,
*Betonarme, çelik ve diğer herhangi bir malzeme ile yapılan köprü ve inşaat çalışmalarına ilişkin bilgi, deney ve uygulama sonuçlarına ilişkin bilgilerin bu işlerle meşgul yurt içinde veya dışında kişi ve dernekler arasında mübadelesini sağlamak, bu amaçlarla teknik bülten ve broşür yayınlamak ve fenni tecrübeler düzenlemek,
*Köprü ve inşaat alanlarında yurt içinde gerçekleştirilen orijinal ve önemli eserlerle, bilimsel ve teknik araştırma değerlendirmek olan Türkiye Köprü ve İnşaat Cemiyeti, merkezi Zürich’te bulunan IABSE (International Association for Bridge and Structural Engineering) Uluslararası Köprü ve İnşaat Cemiyeti’nin Türkiye temsilcisi’dir.

TÜRKİYE KÖPRÜ VE İNŞAAT CEMİYETİ için TIKLAYINIZ

IABSE, yüzden fazla ülkede üyesi olan ve Dünya genelinde 48 yerel temsilcisi bulunan bilimsel ve teknik bir birliktir. Merkezi Zürih’te bulunan birlik 1929 senesinde kurulmuştur. Birliğin amacı bilgi mübadelesi sağlamak ve mesleğin ve toplumun hizmeti için yapısal mühendislik uygulamalarını dünya genelinde geliştirmektir. IABSE, yapısal mühendisliğin her alanı ile ilgilenmektedir; planlama bilim ve sanatı, tasarım, inşa, işletme, izleme ve muayene, onarım, rehabilitasyon ve koruma, yapıların yıkım ve sökülmesi, teknik, ekonomik, çevresel, estetik ve sosyal etkilerin göz önüne alınması. “Yapı” terimi herhangi bir yapısal malzeme ile inşa edilmiş olan köprüler, binalar ve tüm inşaat mühendisliği ürünlerini içermektedir.

Türk IABMAS ve IABSE’nin ilk ortak çalıştayında, özel köprülerin tasarım ve yapımında karşılaşılan zorluklar, topluma köprü yönetiminin yararları ve deprem mühendisliğinin köprü tasarımındaki önemi üzerinde durulacak.
Ortak çalıştay, Türk IABMAS için ilk ve 8. Türk IABSE grupları için yapılacak. Bu atölyede, köprü mühendisleri, köprü mühendisliğindeki yeni teknolojik gelişmeleri tartışmak için dünyaca ünlü konuşmacılarla tanışma fırsatına sahip olacak.
BAŞVURU
WORKSHOP detayları

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.