www.yapi.com.tr’nin haberine göre;

Eğer akşamları salonda değil de yatak odanızda vakit geçiriyorsanız mutlaka ufak tefek çöpler çıkartıyorsunuzdur. Bir soda şişesi, çikolata paketi veya ojeli pamuklar… Bu çöpleri mutlaka temizleyin.

Kitaplarınız için ayrı bir alan yaratın
Kitaplarınızı yatak odanıza değil de çalışma odanıza yerleştirin. Yatak odanızda bulunan fazla sayıda kitaplar hem uykunuzu etkileyebilir hem de geniş bir rafa sahip değilseniz odanızın dağınık görünmesine neden olabilir.

Giymediğiniz kıyafetlerden kurtulun
Dolabınızda yıllardır elinizi dahi sürmediğiniz çok sayıda kıyafet vardır. Bir gününüzü dolap temizliğine ayırarak son bir yıl içinde giymediğiniz tüm kıyafetlerinizi ayıklayın. Giymediğiniz kıyafetleri geri dönüşüm noktalarına götürebilir veya ihiyacı olan birine bağışlayabilirsiniz.

Günü geçen makyaj malzemelerinizi çöpe atın
Yüksek meblalar ödeyerek aldığınız her kozmetik ürününün bir son kullanma tarihi bulunuyor. Düzenli olarak her gün makyaj yapan biri değilseniz bu ürünleri son kullanma tarihine kadar bitirmeniz pek mümkün değil. Atmaya kıyamadığınız bu kozmetik malzemeleri son kullanma tarihi geçtikten sonra cildinize zarar verin. Odanızın da darmadağınık görünmesine neden olur. En yakın zamanda kozmetik ürünlerinizi son kullanma tarihlerine bakarak düzene sokun.

Çamaşır sepetini banyoya taşıyın
Kirli çamaşırlarınızı koyduğunuz çamaşır sepetlerini yatak odanızda değil de banyoda tutun. Böylece kirli çamaşırların yaydığı kötü enerjinin uyku kalitenizi düşürmesine izin vermemiş olursunuz.

Cep telefonları uykuyu bölüyor
Kaliteli bir gece uykusu için cep telefonlarınızı yatak odanızdan uzak tutmanız gerekiyor. Telefondan yayılan radyasyon uyku kalitenizi ciddi oranda etkiliyor.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Kaynakhttp://www.yapi.com.tr/haberler/yatak-odanizi-duzenli-tutmanin-yollari_163543.html
Önceki İçerik0
Sonraki İçerik0
İnş. Müh. (stu) Ecem TUNCER
26 Mayıs 1994'te İzmir Karşıyakada dünyaya geldi. Daha çok küçük yaşta elektronik cihazlara ilgisiyle birlikte mühendis adayı oldu. Doğup büyüdüğü İzmir Karşıyaka'da Selçuk Yaşar Alaybey İlköğretim Okuluna başladı. Daha sonra Atakent Anadolu Lisesi'nde Lise eğitimini tamamlayarak 2012 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi birincisi olarak %100 İngilizce İnşaat Mühendisliğini tercih etti. 2014 yılında İspanya Cuidad Real'de Universidad Castilla La mancha'da Erasmus yapmaya hak kazanarak İspanyada 13 ay ikamet etti. Cuidad Real ticaret odasında 4 kişiye Türkçe dersleri verdi. Daha sonra İspanya'dan B2 sertifikasını alarak Türkiye'ye dönüş yaptı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü ikinci üniversite olarak okumaya başladı. İzmir Karayolları Genel Müdürlüğü 2. bölgede şantiye stajını ve İzmir Ömer Atlı iş Hanı Prodek İnşaat'ta Ofis stajını tamamladı. Şuan halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 4. sınıf ve Anadolu Üniversitesi 2.sınıf olarak eğitimine devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.