Devletimize Çağrı: Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarına 20.000 Atama

0
1685

Dün açıklanan KPSS sınavının ardından gözler açıklanacak kamu alımlarına çevrildi. İnşaPORT olarak bütün meslektaşlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz.

Kamuya alımları yıllar içinde giderek azaltılan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslek grupları büyük mağduriyet yaşıyor. Her yıl kamuya binlerce bekçi, polis, sağlıkçı ve öğretmen alımı yapılırken; bilim ve teknoloji, hızla kentleşme çağında biz meslek gruplarının meslek itibarları giderek azaltılıyor. Herkesin bildiği gibi en az öğretmen, doktor kadar biz meslek gruplarına da ihtiyaç var hem de bütün sektör ve bakanlıklarda. Özelde iş bulmak hayalken, kamuya girişlerde ne yazıkki alımlar çoğu zaman çift haneleri bile bulmuyor. Bu yüzden bugün itibariyle bütün meslektaşlarımızı birlik olmaya ve dayanışmaya davet ediyoruz.

Kasım ayına kadar her akşam saat 20.00 de twitter uygulaması üzerinden #kamuya20binmühendismimarşehirplancısı etiketiyle mesleğimizi ve ülkemizin geleceğini kurtarmak için bir hareket başlatıyoruz. Etikete ilgili bütün bakanlıklarını ve bakanları etiketleyerek büyük ses ve kamuoyu oluşturmayı hedefliyoruz. (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı )

Birlikte güçlü olduğumuzu unutmayalım hiçbir zaman. Birlikte başaracağız.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.