Kanal İstanbul’un ilk ihalesi yapıldı!

Kanal İstanbul’un ilk ihalesi olan Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri ihalesi bugün yapıldı. İşte ihaleye katılan 5 firma.

0
916

Kanal İstanbul’un ilk ihalesi olan Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri ihalesi bugün yapıldı. İşte ihaleye katılan 5 firma.

Kanal İstanbul Projesi’nin ilk ihalesi yapıldı

Kanal İstanbul’un ilk ihalesi olan Kanal İstanbul’un etki alanında kalan Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin Rekonstrüksiyon projelerinin ihalesi yapıldı. AA’dan yapılan açıklamaya göre bugün Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihaleye 5 firmadan teklif geldi. Kanal İstanbul‘un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri için ihale gerçekleştirildi. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ‘Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Tarihi Dursunköy Köprüleri İhalesi’ için teklifler kapalı zarf usulüyle alındı.

İhaleye toplamda 5 firma katıldı;

İhaleye toplamda 5 firma katıldı;
  • Artuklu Mimarlık’ın teklifi geçersiz sayılırken,
  • Mukarnas Mimarlık 500 bin lira,
  • Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira,
  • Safir Jeoteknik 507 bin lira,
  • Altıparmak Mimarlık 408 bin lira teklif etti.
Kanal İstanbul imar planı şubat ayı başında onaylandı. İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğine alternatif olarak geliştirilen Kanal İstanbul projesine ilişkin detayların yer aldığı internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayına kondu.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri ve Şantiye Görüntüleri ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalımda yayınlıyorum. Bunun yanında yakında Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da yayınlamaya başlayacağım.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım Kanal İstanbul etki alanındaki köprülerin rekonstrüksiyon ihalesi yapıldı başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında Uğur Aslanhan ve Furkan Gençoğlu tarafından 26 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır. Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP #mithatgüney / @mithatgny www.mithatguney.com Bu haber, turkinsa.org.tr internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikŞantiyelerde Alınacak Koronavirüs Tedbirleri ile ilgili Genelge yayımlandı!
Sonraki İçerikKoronavirüs Sahalarda
İnş. Müh. Mithat GÜNEY
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.