Sen Gitmezsin!

0
515
-Article Top-
- Advertisement -

Bazıları öylece çekip gidemez!..

Bir çocuk vardır ortada büyümekte olan, görmesi gerekir babasının yüzünü, sesini duyması gerekir. Büyümesi gerekir durmaksızın. Güzel işler yapması, babasının ayak izlerine basması önce önce, elini tutarak yürümesi, sonra da özgürce koşması… İşte o baba çekip gidemez!

Bir proje vardır ortada ilerlemekte olan. Planlamasına ihtiyacı vardır müdürünün, enerjisine, disiplinine, sahiplenmesine. İlerlemeli ve nihayete ermelidir insanlara hizmet etmek adına. Gelişmeli, sorunsuz ilerlemeli ve kucak açmalıdır nihai amacına… O müdür çekip gidemez!

Bir takım vardır ortada çabalamakta olan. Motivasyonuna ihtiyacı vardır kaptanının, gülümsemesini görmek ister, bazen yükselen sesinden dersler çıkarmak. Başarmalıdır o takım. Her şeyden önce başarmanın yarısı olan inançları adına, onlara inanan herkes adına, kendilerine olan güvenin boşa çıkmaması adına,inançlarını yitirmemek adına… Çalışıp çabalamalıdır o takım, bir makine ahenginde, aksamadan, şikayet etmeden, özveriyle… Sonuna kadar hak ettiği başarının hazzını iliklerine kadar yaşamalıdır. O kaptan çekip gidemez!

Gitmemelidir bazı insanlar! Gittiğinde birçok şey eksik kalacaksa, kendisi adına değil de diğerleri adına attığı daha önceki adımlar gibi bir adım daha bekleyenler vardır çünkü.

Gitmez zaten bazı insanlar! Ne kadar kızsa, kırılsa, alınsa da uzak kalamaz dostlarından.

Biliyorum! Sen de gitmezsin…

(Haluk abiye…)

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.